Atyko Rally Team v Plzni opět vítězí

Zveřejněno: úterý 7. červen 2022 Vytisknout E-mail

Pro posádku Jiří Hladík – Richard Lasevič nebyla cesta za vítězstvím v plzeňské rally vůbec jednoduchá.

„V sobotu ráno nám bylo jasné, že se první runda odjede na suchu a mokrá místa v lesích po nočním dešti bude nutné pohlídat. Po několika konzultacích jsme se rozhodli nasadit pneumatiky s nejtvrdší směsí na celé auto. První pasáž po startu RZ 1 jsme museli jet opatrněji, ale dál už to byla paráda – auto na tvrdých gumách fungovalo velice dobře.

Ovšem na druhé vložce, hned na výjezdu z nového úseku na asfalt, se ze zadní části vozu začalo ozývat bouchání a já hned hlásil Richardovi defekt. Následně jsem zpomalil a do cíle jsme dojeli s divným pocitem, že to asi defekt není, ale proč to vzadu bouchá a hází s autem…?

Když jsme na přejezdu zastavili, byla příčina problému jasná. Na šotolinovém úseku jsme nabrali do levého zadního kola hlínu a zároveň se uvolnila kurta na upevnění rezervního kola, které si vzadu dělalo, co ho napadlo… Nějaký čas jsme pomalou jízdou sice ztratili, ale nebylo to naštěstí nic zásadního. Jednoduchá oprava proběhla zhruba ve dvou minutách a my tak mohli v klidu pokračovat do tankovací zóny. Zbytek první sekce už se jelo bez problémů a závodění jsme si užívali.

Po příjezdu do servisní zóny bylo díky předpovědi počasí nutné řešit změnu obutí, ale vzhledem k náskoku, který jsme měli na naše soupeře jsme se rozhodli zariskovat. Na přední nápravě zůstala tedy nejtvrdší směs, na zadní kola jsme dali pro jistotu směs střední a jednu střední do rezervy.

Asi tak jeden kilometr po startu páté vložky nás chytil déšť, ale naštěstí na silnici nestála voda a díky dostatečně ohřátým gumám se dalo jet pořád celkem rychle.

Pár kilometrů před koncem vložky najednou GPS spustila poplach SOS a začala ječet, jako siréna. Richard hned zavelel zvolnit a po chvilce jsme uviděli posádku startovního čísla 22 a jejich fiestu napasovanou v lesíku. Sjeli jsme tak o něco níž, zastavili a Richard vyběhl z auta zjistit situaci. Vzhledem k tomu, že byl jezdec i spolujezdkyně v pořádku, tak jsme pokračovali volně do cíle a celou situaci jsme nahlásili v časové kontrole. Následně nám byl v průběhu soutěže přidělen náhradní čas.

Na šesté a sedmé rychlostní zkoušce už bylo deště a vody víc a na tvrdých pneumatikách to nebyla úplně legrace. Ke konci sedmé vložky nám ještě vypověděla službu baterie v interkomu, takže jsme se vážně nenudili…

Baterii jsme následně vyměnili a po RZ 8 jsme si dojeli na plzeňské náměstí pro první místo v kategorii RC 5 a deváté v hodnocení Rallysprint série.

V cíli jsme měli vážně radost z vítězství i z toho, že se nám přes všechny potíže znovu podařilo dojet v TOP TEN.

Děkujeme našim partnerům, našim ženám, našim fanouškům, našim kamarádům u trati a v neposlední řadě si velký dík zaslouží náš mechanik Vena Pospíšil, za perfektně odvedenou práci!

V současné době už se závodní auto připravuje na červencovou Rally Příbram.

X

Right Click

No right click