Atyko Rally Team slaví

Zveřejněno: pátek 22. říjen 2021 Vytisknout E-mail
      Jiří Hladík s Karlem Voltnerem završili úspěšnou sezónu na Futures Contproduct Rally Morava

      Do Jeseníků jsme odjížděli s vidinou zisku titulu ve třídě 9, který byl na dosah, nakonec to ovšem nebylo vůbec jednoduché.

      Rally Jeseníky jsem jel naposledy v roce 2014 a těšil jsem se na krásné tratě, ale při psaní rozpisu bylo zřetelné, že z nich zbylo pouze torzo a páteční mlha nám při najíždění rozhodně žádnou velkou radost taky nedělala.

       Před startem jsme věděli, že nám k zisku titulu bude stačit druhé místo a není tedy nutné nějak výrazně tlačit na pilu. Sobotní ráno bylo slunečné, avšak stále velice chladné, takže jsme se nakonec rozhodli pro bezpečnou variantu pneumatik, která poměrně dobře fungovala na první rychlostní zkoušce, ale pro zbytek trati to bylo trápení, protože na přední nápravě se gumy velice rychle přehřály.

      V servisní pauze před druhou rundou jsme věděli, že musíme přezout. Vzhledem k oteplení padlo rozhodnutí pro střední směs na celé auto. Předek fungoval celkem dobře, ale pneumatiky na zadní nápravě se nedařilo zahřát. Musím říct, že tolik smyků a krizových situací na jedné rally jsem snad nezažil za celou dobu závodění. Byli jsme vážně šťastní, že je auto v cíli a při převzetí stříbrného poháru na rampě, bylo jasné, že můžeme slavit celkové vítězství v naší třídě.

      Letošní sezóna s novým vozem vyšla na výbornou a já musím poděkovat celému týmu, kamarádům a všem, kteří nám drželi palce. Největší dík však náleží našim partnerům, v čele se společností Atyko spol. s r. o. a pochopitelně našim dlouholetým partnerům – Renovak, Prolong, Studio Visual, Millers Oils a Pirelli.

      Našim příznivcům a všem fanouškům již nyní můžeme sdělit, že v nejbližší době začneme intenzivně vyjednávat o podobě příští sezóny. Nějaké nabídky nebo možnosti jsou už na stole a můžu prozradit, že prozatím jsou ve hře tři různé značky vozů.

Za Atyko Rally Team
Jiří Hladík

X

Right Click

No right click