Hattrick pro Atyko Rally Team

Zveřejněno: čtvrtek 16. září 2021 Vytisknout E-mail
      Posádka Jiří Hladík – Karel Voltner zvítězila ve třídě 9 na vyškovské soutěži a náš tým si připisuje třetí vítězství v řadě.
 
      Ideální závodní počasí, jízda s novým spolujezdcem, jistota kvalitní a náročné rally včetně nového soupeře. To vše čekalo náš tým v Jihomoravském kraji, kde se nám velmi líbí. Tomáše Klímu, kterému děkuji za dosavadní spolupráci, vystřídal na místě spolujezdce Karel Voltner a na Vyškov jel s námi i náš šéfmechanik od swiftíka Vena Pospíšil.

      Obtížnost závodu se projevila už při seznamovacích jízdách, když se nám podařilo prorazit na ostrých kamenech přední pneumatiku, a to při rychlosti zhruba 20 – 30 km/h. Provizorní oprava vyšla bohužel akorát na cestu do servisní zóny a zbytek seznamovaček jsme museli absolvovat se spolujezdcovým vozem VW Tiguan, za což mu pochopitelně patří dík.

      Už před začátkem soutěže nám tedy bylo jasné, že vyhrát nebude vůbec jednoduché. Navíc v naší třídě přibyl další soupeř Filip Ocelka s Jardou Blažkem a bylo jasné, že se bude závodit. Na ranní sekci jsme zvolili tvrdé pirelky na celé auto, což sice nebylo ideální na první vložku a na začátek druhé, ale potom už jsme si volbu pneumatik jenom pochvalovali a jeli stejnou kombinaci až do cíle.

      Naše vítězství na prvních dvou rychlostních zkouškách nebylo vůbec rozhodující a bylo nutné přidat. Něco podobného si zřejmě řekli i kluci v druhém cliu Rally5, ale bohužel trefili díru a museli měnit kolo. My jsme inkriminované místo měli napsané, ale stejně jsme v něm ohnuli disk a museli ho v servisu měnit – obrovská klika…

      Po třetí rz náš náskok na Filipa činil hodně přes tři minuty a nebylo potřeba tolik tlačit na pilu. Ovšem chtěli jsme udržet top ten v Rallysprint sérii, takže jsme slevili tak akorát a v cíli z toho bylo první místo ve třídě a deváté ve dvoukolkách, což je pro nás s frantíkem (cliem) dosavadní nejlepší výsledek.

      Závěrem je nutné napsat, že bychom tohoto výsledku nedosáhli bez pomoci Tomáše Hrabce ze Sparrow, Karla Voltnera, našich mechaniků a hlavně všech partnerů, kterým velice děkujeme.

      Velké díky si zaslouží Ivo Pačes Studený, který nám na závodech vyšel ve všem vstříc. A jeden speciální dík posíláme pro Patrika Brtníčka, který nás přivezl a hlavně odvezl ze čtvrteční večeře – parádní zážitek.

Prostě a jednoduše, pro Rally Vyškov palec nahoru!

Za Atyko Rally Team

Jiří Hladík

X

Right Click

No right click