Atyko Rally Team pokračuje ve vítězné sérii

Zveřejněno: pátek 28. květen 2021 Vytisknout E-mail

     Nový vůz, nový spolujezdec, nová sestava mechaniků a náročné tratě tradičního Rallysprintu Kopná…

     Na Kopnou se náš tým velice těšil, ale já přiznávám, že jsem byl před odjezdem celkem dost nervózní. Bohužel se nám v této zákazové době nepodařilo před závodem zorganizovat ani ten sebemenší test. Povedlo se alespoň částečně zajet brzdové destičky, a to bylo vše. První ostré kilometry na seznámení se s autem nás tedy čekali na shakedownu.

     Cestou na závody jsme ještě cvičně vyměnili rezervu na odtahovce, když odmítl fungovat unavený ventilek a doufali, že nás to samé nebude čekat někde na vložce.

     Po dvou průjezdech shakedownu jsme se rozhodli raději test ukončit, kompletně projít podvozek a soustředit se na odstranění problémů, které nám shakedown odhalil.

     Sobotní ráno mi na klidu rozhodně nepřidalo. Dlouho jsme studovali meteoradary a nevěděli, co obout. Měli jsme slíbené informace od Ríši Laseviče, který navigoval Otmara Uhera s cosworthem a byl i naším parťákem v servisním zázemí. Textová zpráva – Všechno pod vodou, rozhodla o volbě pneumatik. Předělávat geometrii na vodu už bohužel časově nebylo možné, tak jsme jeli variantu na sucho a mokré gumy. Z téhle kombinace jsem úplně nadšený nebyl, ale na přejezdu se ukázalo, že to není taková hrůza, jakou jsem čekal a začal jsem se těšit na první RZ Kameňák.

     Naše závodní taktika byla jasně daná. Zvítězit ve třídě a hlavně nepoškodit a poznat auto. V neposlední řadě také probíhá proces ladění se s novým spolujezdcem. Už před startem jsem věděl, že pro Tomáše Kopná rozhodně nebude jednoduchá práce. Bylo nutné na první sekci zvolit rozumné – řekněme střední tempo a pak se uvidí…

     V prvním servisu jsme měli náskok na druhou posádku ve třídě více než minutu a bylo jasné, že už není kam spěchat. V druhé rundě jsem se tak mohl soustředit na zkoušení různého jízdního stylu, abych poznal, co bude cliu nejvíc chutnat. Musím říct, že nás auto opravdu příjemně překvapilo. Dá se moc hezky řídit a nechá si i dost líbit. I když nemá zdaleka takový výkon, tak místy připomíná řízením S1600. Když bych měl porovnávat s naším áčkem, tak swiftík je tvrdá posilovna a frantík (clio) cesta na dovču… :)

     Na závěrečnou sekci jsem chtěl původně změnit obutí, ale bylo jasné, že většina Kameňáku bude ještě na vlhku a vytahaném blátě a sjezd do Všeminy na tom bude podobně, tak jsme nakonec vzhledem k vývoji závodu nechali mokré pneu s tím, že je na suchu pošetříme a poslední dvě vložky jsme v klidu prodali.

     Vítězstvím ve třídě 9 jsme splnili daný úkol a v současné době už připravujeme auto na Rally Plzeň.

     Závěrem chci tradičně poděkovat všem našim partnerům a všem členům týmu. Hlavně mechanici Pepí Radina a Libuška Záček si slušně mákli a odvedli skvělou práci. Další dík letí do Ostraty pro Míru Březíka, který nám poskytl azyl pro frantíka, opravil defekt na rezervě odtahovky a ještě nám v sobotu uvařil kafe :) Pro pořadatelský tým Rallysprintu Kopná pochopitelně palec nahoru!

Za Atyko Rally Team
Jiří Hladík

X

Right Click

No right click